אור הנשמה בכף ידי

מתוך המחקר שלי: "האסטרטגיות הרוחניות כמו התקשור ושחזור גלגולים, יכולות להקל, לסייע ולהיטיב את איכות עבודת היועץ. מחקר זה מבקש ללמוד, האם הטכניקות הרוחניות הנחקרות במחקר זה, יכולות להוות אסטרטגיה בייעוץ החינוכי ומענה לצרכיה הרבים של המערכת החינוכית, שעל כולם מתבקש היועץ החינוכי לענות.  תקשור הוא אמצעי בעל עוצמה להתמרה מודעת, מאחר והוא קשר רוחני עם התת מודע. הוא עוזר לגלות את המשמעות הרחבה יותר של המצבים שנתונים בהם, מנקודת מבט חובקת (1997,Sanaya). בשונה מגישת הטיפול הייעוצי, המסייעת לנו ליצור שינוי, בעצם זיהוי ילדים במצוקה ופתרון מצוקה זו (Gysbers & Henderson,1976  . פיתוח המודעות העצמית מחזקת את היכולת להתבונן בדפוסי ההתנהגות שלנו (רובין , 2004). התקשור ושחזור הגלגולים מבקשים להביא את המטופל לתובנה: אילו גורמים הולידו "סימפטום" או הביאו להעצמתו? התובנה המגיעה ע"י שחזור גלגול היא תנאי הכרחי לאפשר התחדשות ממשית במבנה המוטיבציוני – הרגשי של המטופל (רוזנהיים, 1990)".

שמי ד"ר רבקה מרום. מתקשרת, מרפא בשחזור גלגולים, יועצת ומאמנת. מתמחה בפסיכולוגיה טרנספרסונאלית. תחומי העניין המרובים בהם עסקתי במהלך לימודיי, הביאו אותי לחשיבה יתרה על הסיבה שאני נחשפת לכל כך הרבה תחומי דעת ועניין ומצאתי ש"לא סתם". אכן חקרתי אודותיי ומצאתי עצמי חוקרת על מהלכי חיים, שינויים והחלטות שבני אדם לוקחים בחייהם. בחרתי לחקור את הנושא בלימודיי לתואר שלישי (הדוקטורנט). ואכן התובנות מדהימות. אני יוצאת אל הקהל בחשיפה על  העולם המיוחד של הבנה; בהיות הפסיכולוגיה הטרנספרסונאלית, אבן דרך, יתד ועוצמה בהבניית חיים מלאי אור ואהבה. צמיחה והצלחה.

בהרצאה נחשף לפסיכולוגיה הטרנספרסונאלית: שמילולית משמעותה חקר התנהגותו של האדם "מעבר לאישיות".  רבים החוקרים במדעי הרוח והחברה גילו סוגיות שונות של פסיכולוגיה- הפסיכואנליטי, הביהביוריסטי, ההומניסטי ועוד.   אחדים   יקראו לסוגות השונות אסכולות אחרים יקראו לכך פרדיגמות – על כל סוגי הפסיכולוגיה, קמו מספר חוקרים וכל אחד הוסיף  או ערער.

חוקרי פסיכולוגיה רבים מאמינים ומסכימים שהאדם מורכב מארבעה פרמטרים: גוף, נפש, נשמה ורוח. האסכולות השונות מאבחנות גוף ונפש. איפה שהוא, נשכחה הנשמה מאבחון להתנהגות או למהלכי חיים. הרוח שהיא המובילה במנטליות אינה מוזכרת. הפסיכולוגיה הטרנספרסונאלית נותנת מבט עמוק לתוך אבחונים ותובנות של הנשמה והשפעתם על מהלכי החיים שלנו בגלגול הזה ועל המנטליות של האדם. האסטרטגיות הרוחניות, כמו התקשור ושחזור גלגולים, יכולות להקל, לסייע ולהיטיב את איכות עבודת היועץ.

במחקר שערכתי בתהליך לקבלת הדוקטורט, ביקשתי ללמוד, האם הטכניקות הרוחניות כמו תקשור ושחזור גלגולים, יכולות להוות אסטרטגיה בייעוץ החינוכי  ובייעוץ בכלל. האם שימוש נכון ויעיל במה שנובע ונגזר מהפסיכולוגיה הטרנספרסונאלית יכול להיות מענה לצרכיה הרבים של המערכת החינוכית ותשובות לבוגרים ומבוגרים שעל כולם מתבקש היועץ החינוכי, הפסיכולוג, המטפל ולעתים המאמן לענות..

התקשור הוא ה"איבחון" לבעיה המעכבת צמיחה, או הקושי שעליה מבקש המטופל להיעזר ביועץ. התקשור הוא אמצעי בעל עוצמה להתמרה מודעת, מאחר והוא קשר רוחני עם התת מודע, שעליו כל חוקרי הפסיכולוגיה מדברים, אבל אף אחד לא מסביר מהו. התקשור עוזר לגלות את המשמעות הרחבה יותר שב"תת מודע"  הוא הזיכרון התאי של הנשמה. לגלות את אותה משמעות, שאנו נותנים לכל מה שמכיל הזיכרון התאי של הנשמה, היא  שמאפשרת לנו ומסייעת בידנו ליצור שינוי.

שחזור הגלגולים, שהוא למעשה ה"טיפול", מבקש להביא את המטופל לתובנה: אילו גורמים הולידו  "סימפטום" או הביאו להעצמתו? התובנה המגיעה ע"י שחזור גלגול היא תנאי הכרחי המאפשר התחדשות ממשית במבנה המוטיבציוני – הרגשי של המטופל.

בהרצאה, נכנס לעומקם של דברים, אתן דוגמאות מהשטח, נחווה כניסה אל תוך הזיכרון התאי ופגישה עם הנשמה, במטרה להאירה ולאחוז בה בכפות ידינו בחום ואהבה.

בברכה ד"ר רבקה מרום

פלאפון: 0508552080

תגובה אחת על הפוסט “אור הנשמה בכף ידי

  1. קראנו את המאמר, מעניין ומסקרן, נשמח לבוא להרצאה שלך,אולי נצליח לקיים אחת כזו גם בישובינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>